19. SUSRET HC ASSITEJ, ČAKOVEC, 17. DO 22. LISTOPADA
Deset odabranih kreće u lov na dječji tron
U Čakovcu će se od 17. do 22. listopada održati 19. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra Assitej za koji je ovogodišnji selektor Dražen Ferenčin odabrao deset predstava
Objavljeno: 10.16.2016 4:30:15 AM
Izvor: kritikaz.com
Autor: I. T.
"Jonathanov let" / djecje-kazaliste.hr

Stručni žiri u sastavu Jasminka Mesarić, kazališna producentica, Jasmin Novljaković, redatelj i Morana Dolenc, redateljica i lutkarica, dodijelit će nagrade najuspješnijim predstavama u više kategorija.

Uz predstave, gledatelji će moći uživati u brojnim popratnim programima, između ostalih u izložbi „Kazališno oblikovanje@UAOS“ studenata Umjetničke akademije u Osijeku, radionici „Kazalište i škole - nove tendencije u razvoju odnosa“ koju će voditi Gerd Taube, istaknuti kazališni pedagog iz Njemačke, prezentaciji Kliker festivala, video prezentaciji hrvatske turneje japanske skupine Dora s predstavom "Ayanasu-Woven", promociji dviju knjiga o lutkarstvu te koncertnom čitanju studenata ADU u Zagrebu u režiji Lovre Krsnika.

Što se tiče predstava u izboru selektora Dražena Ferenčine, i ove godine pokazuje se umor (tek obujmom i brojem zaposlenih) velikih gradskih lutkarskih kazališta i kazališta za djecu, dok kreativne silnice izviru iz novčano i brojčano manjih kazališta.


Žar ptica: "Bajka o Žar ptici"

U nastavku pogledajte raspored predstava:
Ponedjeljak, 17. listopada
10h, GK Žar ptica, Zagreb: Bajka o Žar ptici
17h, Kazalište Virovitica: 2,14h 

Utorak, 18. listopada
10h, KL Zadar: Juha od bundeve
17h, Dječje kazalište B. Mihaljevića u Osijeku: Jonathanov let (kritiku pročitajte ovdje)

Srijeda, 19. listopada
10h, GK Požega: U potrazi za dijamantnom suzom
13h, KD Pinklec, Teatar Poco Loco i Teatar Exit: Pola-pola (kritiku pročitajte ovdje)
16h, Teatar Poco Loco: Ljubiti, samo ljubiti

Četvrtak, 20. listopada
10h, HNK Šibenik, Matilda
18h, Dramski studio Dada, KD Pinklec: ZOO! (dobitnik nagrade Zvjezdana Ladika; izvan konkurencije)

Petak, 21. listopada
10h, Mala scena Zagreb: Puž
14h, GK Zorin dom, Karlovac: Na tri kralja

Subota, 22. listopada
20h, Svečano proglašenje pobjednika