KNAP, 29. OŽUJKA DO 9. TRAVNJA
25.3.2016. 3:22:37h
Rekordnih 48 predstava na jubilarnom 40-om SKAZ-u
Od 29. ožujka do 9. travnja u KNAP-u će se održati jubilarni 40. Susret kazališnih amatera Zagreba - SKAZ s rekordnih 48 predstava
Izvor: kritikaz.com
Autor: I. T.
40. SKAZ / Kazalište KNAP

Kazalište na Peščenici - KNAP, uskoro očekuju dva razloga za slavlje. Jubilarni 40. SKAZ, poznat kao najdugovječniji i najveći susret kazališnih amatera Zagreba, 29. ožujka otvara svoja vrata i do 9. travnja, u dnevnom ritmu dvije-tri predstave s obveznim okruglim stolom poslije, okuplja rekordnih 48 kazališnih komada vrlo aktivnih dramskih skupina različitih tematskih interesa, i to bez ikakvih ograničenja u godinama ili žanrovima.   

Najboljih pet predstava, o kojima će „stručno (pre)suditi“ kazališni redatelj Georgij Paro, dramaturginja Željka Turčinović te kazališni kritičar Andrija Tunjić, ulazi u „grand finale“, na Festival zagrebačkih amatera koji ove godine slavi 20 godina postojanja, a na rasporedu je 16. i 17. travnja.

Nagrade „Daske koje život znače“, kući će ponijeti nagrađeni za najbolju predstavu u cjelini, najbolju glumicu, najboljeg glumca i za najbolji originalni tekst ili predložak za igru, a najbolja predstava dobit će i izravnu ulaznicu za 56. Festival hrvatskih kazališnih amatera u organizaciji Hrvatskog sabora kulture.

U širokoj i raznolikoj lepezi prijavljenih dramskih grupa sudjeluju i Kulturno-umjetnička društva (Valentinovo, Oporovec, Ruža Prigorja), zatim dramski studiji mladih domicilnih kazališta i centara za kulturu (Trešnja, Dubrava, KNAP, ZKM, CeKaTe, Kulturni centar Travno, August Cesarec), samostalne dramske grupe (Pluton, Dramci, Budilica, Točka na i, Flafi, Izvor ljubavi, MAK, Ipak, Punkošipak, Dramski studio Sesvete), a pravo su osvježenje dramske skupine studenata (Hrvatskih studija, Fakulteta političkih znanosti, studenti komparativne književnosti, Patafta), kao i Međunarodni centar za umjetnost – Super IAC koji ove godine debitira. 

40. SKAZ svojim posjetiteljima donosi i brojna iznenađenja, poput rezanja slavljeničke torte, SKAZ-ovih suvenira i nagrada, kao i opuštenu proslavu jubilarnog SKAZ-a kada će se za DJ-pultom okupiti uspješne mlade zvijezde koje su nekad upravo na SKAZ-ovim kazališnim daskama napravile svoje prve glumačke ili redateljske korake, između ostalog Goran Bogdan, Iskra Jirsak, Marko Cindrić, Petar Cvirn, Jelena Veljača, Miran Kurspahić, Ana Majhenić, Petra Kurtela, Oliver Frljić, Tara Rosandić, Sven Madžarević, Mario Kovač i drugi.

Raspored predstava 40. SKAZ-a po danima, pogledajte u nastavku, a više o predstavama pogledajte ovdje

29. 3. 2016. utorak

17.30
MAGUS - Dramska skupina Centra KNAP
Voditelj: Hrvoje Perc
Hrvoje Perc, Borna Gotal: PRINCEZE SE UREĐUJU, MAJMUNI SKAČU, LUĐACI ČITAJU

18.30
Dramski studio DJEČJEG KAZALIŠTA DUBRAVA
Voditeljica: Diana Čosić
Hrvoje Kovačević:GENERAL KIRO MIŠ

20.00
Kazališna družina "MALI WEST END"
Voditelji: Tomislav Čeleketić, Matija Mihoković
Tomislav Čeleketić - Robert Luis Stivenson: DR. JEKYLL I g. HYDE - mjuzikl

30. 3. 2016. srijeda

16.00
B1 - dramska  radionica KULTURNOG  CENTRA TRAVNO
Voditeljica: Doris Dobranić Bakša
Doris Dobranić Bakša: ČAROBNA PRIČA O ČAROBNOJ DJETELINI

17.00
Kazališna radionica PUNKOŠIPAK
Voditeljica: Irena Boćkai
NUKLEUS (glumačke improvizacije)

18.30
MALA DRUŽINA Centra za kulturu Trešnjevka
Voditelj: Denis Patafta
Aleksandar Vvedenski: JELKA KOD IVANOVIH

20.00
Grupa C17 - Učilište ZKM
Voditeljica: Kristina Jakšić Balaž
W. Allen: BOG

31. 3. 2016. četvrtak
17.00
Dramska skupina CENTRA ZA KULTURU I FILM AUGUSTA CESARCA
Voditeljica: Ivana Market
Ita Tissauer Pavičić - Natalija Stipetić Čus: OPET ISPOČETKA

18.00
Dramska skupina CENTRA ZA KULTURU I FILM AUGUSTA CESARCA
Voditeljica: Ivana Market
Natalija Stipetić Čus: ON I ONA

19.00
ŠAMRLEKI - Dramska skupina Centra KNAP
Voditeljica: Rebecca Agić
Lewis Carroll: ALISA U ZEMLJI ČUDESA

20.00
Kazališna sekcija KLUBA STUDENATA KOMPARATIVNE KNJIŽEVNOSTI "K." Filozofskog fakulteta u Zagrebu
Voditeljica: Maja Lay
CHAILLOT, PARIZ
Temeljeno na drami „Luđakinja iz Chaillota“ Jeana Giraudouxa

1. 4. 2016. petak
16.00
Kazalište BUDILICA d.o.o.
Voditeljice: Daniela Totić i Ivana Totić
Daniela Totić i djeca glumci: SVEMIRSKA PRIČA

17.00
Dramska  radionica  ''TRAKODRAM'' KULTURNOG CENTRA TRAVNO
Voditeljica: Doris Dobranić Bakša
Braća Grim i Doris Dobranić  Bakša: TATA, HOĆEŠ MI PROČITATI JOŠ JEDNU PRIČU?

18.30
"G+" Dramska skupina CENTRA KNAP
Voditeljica: Rebecca Agić
Jane i Jim Jeffries: SHAKESPEAROVE (OČAJNE) KUĆANICE

20.00
Studentski kazališni studio DRAMSKOG STUDIJA PATAFTA
Voditelj: Denis Patafta
Luigi Pirandello: ŠEST OSOBA TRAŽI AUTORA

2. 4. 2016. subota
16.30
KUD "RUŽA PRIGORJA"
Voditeljica: Slavica Mramor
Ružica Majcanić: AUDICIJA

17.30
Dramska grupa KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA „OPOROVEC“
Voditeljica: Ljerka Brnčić
Članovi dramske grupe: MENI SE NIKAM NE ŽURI

18.30
MOJA SCENA - Međunarodni centar za umjetnost – Super IAC
Voditeljica: Petra Vukelić
Petra Vukelić: DESET OTROVNIH, JEDNA OTROVANA
(prema motivima „12 Angry Men“ Reginala Rosea te improvizacijama grupe.)

20.00
Dramska skupina FAKULTETA POLITIČKIH ZNANOSTI
Voditelji: Arno Vinković, Marta Jagušt
Arno Vinković: NEOPRAVDANI SAT

3. 4. 2016. nedjelja
16.00
KUD "VALENTINOVO"
Kata Barbarić: MAMICA SU MORALI VMRETI

17.00
Kazališna  skupina "HEJ, I JA SAM TU!" NARODNOG SVEUČILIŠTA „SESVETE“
Voditeljica: Nevenka Kovačić
Domagoj Topić: HEJ, I JA SAM TU!

18.30
MAK - Markuševečko amatersko kazalište
Voditelj: Ivica Đukić
Štefica Fanjek, Ivica Đukić: HUDI BETEG

20.00
Umjetnička organizacija TOČKA NA I
Voditelj: Davor Kovač
Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA

4. 4. 2016. ponedjeljak
16.00
POKUS - Dramska skupina Centra KNAP
Voditeljica: Amanda Prenkaj
Amanda Prenkaj i dramska grupa: NIŠTA POSEBNO

17.00
Dramska skupina HRVATSKIH STUDIJA
Voditeljica: Nikolina Dominković
Nikolina Dominković: SNJEGULJICA - mjuzikl

18.30
LUDUS - Dramska skupina Centra KNAP
Voditeljica: Marina Bažulić
Grupa Ludus: SAMO JEDNOM SE LJUBI

20.00
Dramski studio UČILIŠTA ZeKaeMa
Voditeljica: Ines Škuflić Horvat
Siniša Bahun: MAČKE SA CESTE - mjuzikl

5. 4. 2016. utorak
16.00
Dramsko-plesna grupa „SCENA“
Centra za primjenu integriranog znanja ANZIP (centar ANZIP)
Voditelj: Matija Major
Matija Major: TRI VJEŠTICE

17.00
Dramsko-plesna grupa „DRAMCI“
Centra za primjenu integriranog znanja ANZIP (centar ANZIP)
Voditeljica: Nikica Viličić
Nikica Viličić: DOBRA VJEŠTICA
(inspirirano knjigom „Mala vještica“ / Otfried Preussler)

18.30 (koncertna dvorana)
Međunarodni centar za umjetnost – IAC
Voditeljica: Petra Vukelić
Ruth Mae Roddy: MY WORLD
predstava na engleskom jeziku

19.00
Dramski studio KAZALIŠTA TREŠNJA - GRUPA 6A
Voditeljica: Iva Srnec
O. Wilde: VAŽNO JE ZVATI SE ERNEST

20.30
Dramski studio DJEČJEG KAZALIŠTA DUBRAVA
Voditeljica: Iva Lehunšek Panić
Grupa: BANKALIŠTE

6. 4. 2016. srijeda
16.00
Kazališna grupa FLAFI Centra za poduku Kreativa
Voditeljica: Ives Buljan Gladović
SESTRE (po priči Petre Popović)

17.00
Dramska  radionica IPAK Centra za kulturu i informacije Maksimir
Voditeljica: Doris Dobranić Bakša
Doris Dobranić Bakša: MALA (NE)OBIČNA  OBITELJ

18.30
TEATAR GAUDEAMUS 2 - Dramska skupina Centra KNAP
Voditeljica: Rebecca Agić
Dino Halvadžić: LJETO  95.

20.00
Dramski studio UČILIŠTA ZeKaeMa
Voditeljica: Ines Škuflić Horvat
Nina Horvat: MIRNI GAJ
(crna komedija)

7. 4. 2016. četvrtak
16.00
MALO LUTKARSKO KAZALIŠTE LET
Voditeljica: Iva Lipovac
Braća Grimm / Iva Lipovac: IVICA I MARICA

17.00
Umjetnička organizacija TOČKA NA I
Voditelj: Davor Kovač
Danijela Rajković: ANIMUS

18.30
Kazališna družina ‘’PLUTON’’
Voditeljica: Danijela Evđenić
Bruno Bartolić, Danijela Evđenić: AKO SE VRATIMO NA POČETAK

20.00
NOVA DRAMSKA
Dramska skupina Centra KNAP
Voditelj: Christian Jean-Michel Jalžečić
Edward Albee: KOZA ILI TKO JE SILVIJA?

8. 4. 2016. petak
16.00
Dramski studio "SESVETE" Narodnog sveučilišta "Sesvete"
Voditelj: Hrvoje Horvat
Hrvoje Horvat i polaznici Dramskog studija "Sesvete": ŠALICU ČAJA?

17.00
Dramski studio "SESVETE" Narodnog sveučilišta "Sesvete"
Voditelj: Hrvoje Horvat
Hrvoje Horvat i polaznici Dramskog studija Sesvete: EMA

18.30
KUD "DUBRAVA"
Voditeljica: Blaženka Levak
Stanka Pavuna: PANSION

20.00
Dramska skupina eRKaVe
udruga studenata povijesti Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu „Ivan Lučić Lucius“ i druga studenata filozofije Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu „Scopus“
Voditelj: Christian Jean-Michel Jalžečić
August Strindberg: GOSPOĐICA JULIJA

9. 4. 2016. subota
16.00
Studentska grupa TEATRA TIRENA 
Voditeljice: Cvitković Antonija i Janić Lara
Studentska grupa teatra Tirena i Veno Mušinović: BAŠJELIJEPDANŠTETABIBILONEŠTONEUBITI

17.30
studio CeKaTe-a (osnovnoškolci) CENTRA ZA KULTURU TREŠNJEVKA
Voditelj: Želimir Ciglar
Svi zajedno: KAKO JE GREGOR STEKAO PRIJATELJE

19.30
TEATAR GAUDEAMUS - Dramska skupina Centra KNAP
Voditeljica: Rebecca Agić
SCENE NA SCENI

ImpressumUvjeti korištenjaSuradnja sa portalomOglašavanje/Predstavljanje ponude
AUTORSKA PRAVA!

Svi tekstovi, slike, zaštićeni trgovački znaci te s bilo koje druge osnove zaštićeni "objekti/subjekti" zakonom o autorskim ili drugim pravima postavljeni na ovom portalu u vlasništvu su izvora navedenog uz određenu sliku ili tekst te su objavljeni uz odobrenje nositelja autorskih prava. Svi materijali s izvorom Kritikaz.com u vlasništvu su našeg portala i mogu se koristiti isključivo uz pismeno odobrenje uredništva portala. Korištenjem, odnosno pregledavanjem našeg portala slažete se s uvjetima korištenja portala.

PRAVNA NAPOMENA!

Portal kritikaz.com koristite na vlastitu odgovornost.

© Domagoj Skledar & Igor Tretinjak, 2015 ~ 2019, All rights reserved